موارد استفاده و خرید تالک

تالک به دلیل مقاومت در برابر حرارت، اسید و الکتریسیته کاربردهای زیادی به ویژه به عنوان یک ماده معدنی صنعتی دارد. به دلیل این مقاومت ها می توان از آن به عنوان پیشخوان، تابلو برق، سرامیک و حشره کش استفاده کرد.

همچنین یک پرکننده مهم در رنگ و لاستیک است. تالک به صورت تجاری استفاده می شود زیرا می تواند عطر، درخشندگی، خلوص، نرمی و سفیدی را حفظ کند. برخی از بازارهای عمده این ماده شیمیایی صنعت سرامیک، کاغذ، پزشکی و پلاستیک است. پودر آسیاب شده در سقف سازی و لوازم آرایشی استفاده می شود.

این ترکیب نه تنها رطوبت را جذب می کند بلکه به عنوان یک عامل جدا کننده و روان کننده نیز عمل می کند. به عنوان مثال در صنعت کابل، پوشش و هسته ها را از یکدیگر جدا می کند. در صورت عدم استفاده از آن این خطر وجود دارد که حرارت باعث نرم شدن سطح عایق و چسبیدن آن به پوشش شود.
خصوصیات فیزیکی تالک
این پودر می تواند آبی، سبز کم رنگ، خاکستری، صورتی، سفید، مایل به زرد یا قهوه ای تا تقریبا نقره ای باشد. درخشندگی آن مات تا مرواریدی یا چرب است. آنچه این ویژگی ها را تعیین می کند ناخالصی های طبیعی یا مصنوعی آن است. تالک دارای سختی یک در مقیاس سختی موهس است. این ترکیب به یک ماده بسیار نرم تبدیل می شود که ناشی از ماهیت لایه ای آن است. به طور طبیعی، این ماده آبگریز است و تمایل به جذب آب ندارد بنابراین برخی از ویژگی های مطلوب آن ناشی از مقاومت در برابر آب است.

فواید استفاده خانگی از پودر تالک
کاهش التهاب پوست
اگر از پوست تحریک شده رنج می برید، از این پودر استفاده کنید. یک پودر خوب به عنوان یک عامل تسکین دهنده پوست عمل می کند. پوست شما را آرام می کند و قرمزی و التهاب را کاهش می دهد. کافی است کمی از آن را روی ناحیه آسیب دیده بپاشید تا فورا تفاوت را احساس خواهید کرد. اگر سوزش ادامه داشت و پوست شما همچنان می سوزد، فورا به متخصص پوست مراجعه کنید.

استفاده به عنوان یک شامپوی خشک
اگر قبلا این را نمی دانستید، تالک به عنوان بهترین جایگزین برای شامپوی خشک نیز عمل می کند. ذرات ریز آن تمام چربی اضافی روی پوست سرتان را جذب کرده و از بین می برد و آن ها را تازه و شسته شده نشان می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری از آن را روی کف دست خود ریخته و روی پوست سر خود بمالید.

به عنوان تثبیت کننده آرایش
دفعه بعد که پودر تثبیت آرایش تان تمام شد، نگران نباشید. به جای آن از پودر تالک برای تنظیم آرایش خود استفاده کنید. شما حتی می توانید از آن برای پنهان سازی مناطقی که بیشتر چین و چروک دارند، استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک برس صورت استفاده کنید تا مطمئن شوید که این پودر به طور یکنواخت اعمال می شود.

حجم دادن به مژه ها
از این پودر می توانید برای افزودن حجم از دست رفته مژه های صاف خود استفاده کنید. با استفاده از یک برس ریمل تمیز مقداری تالک به مژه های خود بزنید. در مرحله بعد، یک لایه سخاوتمندانه ریمل بزنید. این کار به مژه های شما حجم می دهد و آن ها را متراکم تر نشان می دهد.

برای حذف شن و ماسه
اگر در تابستان امسال به تعطیلات ساحلی می روید، حتما پودر تالک همراه خود داشته باشید. این پودر به راحتی به حذف شن و ماسه ای که در غیر این صورت به لباس شما راه پیدا می کند و وارد ماشین و اتاق هتل می شود، کمک می کند. فقط کافی است کمی پودر بپاشید و به راحتی تمام آن شن های کثیف را پاک کنید.

برای از بین بردن لکه های چربی
دفعه بعد که روی لوازم خود لکه چربی ایجاد کردید، مقداری پودر را روی یک پنبه بپاشید و آن را روی لکه بمالید. پودر را خیلی خوب بمالید تا لکه روشن شود و چربی ها از بین بروند.

برای جلوگیری از عرق سوز شدن
اگر در تابستان به طور منظم می دوید یا ورزش می کنید، ممکن است در پاها و گاهی اوقات در قسمت داخلی ران خود دچار عرق سوز شوید. کمی پودر تالک به بهبود آن کمک می کند. اگر قبل از دویدن از آن استفاده کنید اصطکاک را از بین خواهد برد.

کاهش درد اپیلاسیون
اپیلاسیون اغلب باعث قرمزی و بثورات پوستی می شود. قبل از اپیلاسیون کمی پودر تالک بزنید. این پودر رطوبت را جذب می کند و به موم اجازه می دهد تا بهتر عمل کند. در نتیجه درد را نیز کاهش می دهد.

برای خوشبو کردن کمد
کمدها و کشوها اغلب در تابستان بوی کپک می دهند. مقداری پودر تالک را در ظرفی بریزید و در کمد خود بگذارید یا مقداری را در یک کیسه بریزید و در کشوی خود قرار دهید. خاصیت از بین بردن رطوبت این ماده باعث می شود که کمدها بوی تازه ای داشته باشند.

برای خنک کردن ملحفه ها
چند دقیقه قبل از رفتن به رختخواب، مقداری از این پودر را بین ملحفه های خود بپاشید. این یک راه عالی برای تازه کردن ملحفه هایی است که برای مدتی وقت شستن آنها را نداشته اید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *