تیتانیوم دی اکسید

استفاده از کرم های ضد آفتاب همواره برای سلامت پوست بسیار حائز اهمیت هستند. کرم های ضد آفتاب در انواع خارجی و ایرانی موجود بوده و کاربرد آن‌ها موجب ممانعت از بروز آسیب خواهد شد. تیتانیوم دی اکسید از ترکیبات کرم های ضد آفتاب است. با کاربرد تیتانیوم دی اکسید در این محصولات می توان موجب حفاظتی کامل از پوست شد. استفاده از تیتانیوم دی اکسید در فرم روتیل در این محصولات صورت می پذیرد. از خواص تیتانیوم دی اکسید مقاوم بودن آن در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید است. بعلاوه فرم غیر رنگی این ماده از دیگر ویژگی های مطلوب آن بشمار می آید. این خواص موجب مصرف تیتانیوم دی اکسید کرم های ضد آفتاب شده است. انواع تیتانیوم دی اکسید توسط شرکت های مختل تولید و در بازار عرضه می گردند.
تیتانیوم دی اکسید در ضد آفتاب
این ترکیب در مقیاس نانو در برابر نور مرئی شفاف گشته و درواقع یک جاذب نور فرابنفش است. این ذرات بسیار کوچک هستند و نور مرئی را جذب نمی کنند؛ اما اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب خواهند نمود. با کاربرد تیتانیوم دی‌اکسید مانعی شفاف بر پوست ایجاد شده و از آن در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت به عمل خواهد آورد. استفاده از تیتانیوم در کرم های ضد آفتاب از ایجاد سرطان پوست ممانعت به عمل می آورد.

مزایا و فواید کاربرد تیتانیوم دی اکسید
موجب تقویت رنگ می گردد.
استفاده از رنگدانه TiO۲ با رنگ های دیگر موجب ایجاد درخشندگی و پوشانندگی لک در لوازم آرایشی می گردد. این محصول موجب می شود تا تولید کنندگان بتوانند سایه های مختلفی را متناسب با انواع پوست و در رنگ های مختلف تولید و در بازار عرضه کنند.

در برابر اشعه ماورابنفش مقاوم است.
این محصول یک ماده اساسی در محصولات محافظت از اشعه خورشید بشمار می اید. این ماده قادر است هر دو اشعه UVA و UVB را جذب و از پوست پراکنده کند. بنابراین با کاربرد تیتانیوم دی اکسید می توان از آفتاب سوختگی و پیری زودرس پوست ممانعت نمود.

بافت مطلوبی ایجاد می کند.
فرم غیر رنگی TiO۲ دارای ذراتی شفاف است. بنابراین موجب ایجاد فرمولاسیونی نرم تر و شفاف تر همراه با پوشش دهی بهتر در محصولات آرایشی می گردد. از طرفی این ماده دارای خصوصیات مات کننده بوده و برای استفاده در فرمول های پنهان کننده لکه بسیار کاربردی است.

قدرت پایداری بالایی دارد.
این ترکیب یک ماده معدنی نامحلول است. TiO۲ دارای خاصیت ماندگاری و ضد آب بودن بالایی است و بنابراین بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *