آشنایی با غلظت دهنده های صنایع غذایی

غلظت دهنده های خوراکی یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در صنایع غذایی هستند. این مواد به منظور افزایش غلظت و قوام مواد موجود در یک ترکیب مورد استفاده قرار میگیرند.

با توجه به نیاز صنایع غذایی، تولیدات این مواد در عرصه جهانی و نیز در بازار ایران با استقبال ویژه ای روبرو گشته است. در این مقاله به توضیح بیشتری درباره انواع غلظت دهنده های غذایی و کاربرد هر یک از آنها خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

نقش غلظت دهنده خوراکی 

گاهی در طی پروسه تولید محصولات غذایی، پیش می آید که محصول مورد نظر غلظت کافی  را برای ارائه به بازار ندارد و یا اینکه با غلظت بیشتر، محصولی با کیفیت بیشتر در اختیار خواهیم داشت. در چنین شرایطی، تولید کنندگان صنعت غذا با بهره گیری از غلظت دهنده ای متناسب، محصول تولیدی خود را با غلظت و کیفیتی خوب به دست مشتری میرسانند.

در اصل با افزودن تغلیظ کننده های غذایی، ویسکوزیته محصول افزایش پیدا میکند که در این صورت، مراحل بعدی تولید مانند بسته بندی و نگهداری آن راحت تر میگردد. 

به طور معمول، به منظور استفاده از غلظت دهنده ها، آنها را با آب و یا سایر حلال ها ترکیب میکنند.

 

آشنایی با انواع غلظت دهنده های خوراکی

همانطور که میتوان حدس زد، هر یک از تغلیظ کننده های غذایی با توجه به کاربردی که در هر محصول دارند، انواع مختلفی را شامل میشوند.
پرکاربردترین غلظت دهنده های غذایی شامل موارد زیر هستند:

کاراگینان
پکتین
مالتودکسترین
سی ام سی
گوارگام
نشاسته
صمغ عربی
سوربیتول
زانتان گام

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *